За участі виконавчого комітету Острівецької сільської ради, депутатського корпусу та закладів культури і освіти в с. Острівець було  проведено ряд заходів з відзначення Дня Соборності, приуроченого до Акту об'єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування.

Метою проведених заходів стало виховання нацiональної свiдомостi i людської гiдностi жителів села, вiдродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина Української держави, поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення, пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу, виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини.

  • 20 січня 2017 року організовано круглий стіл та літературно-публіцистичні читання в сільській бібліотеці, присвячених знаковим подіям і визначним постатям до 98-ї річниці проголошення Акта злуки Української Народної республіки і Західно-Української Народної республіки та Дня Соборності України.
  • 20 січня 2017 року в ДНЗ «Калинонька» проведено виховну годину на тему «День Соборності України» та організовано виставку дитячих малюнків на тематику «Моя Україна – вільна держава».
  • 21 січня 2017 року в СБК для молоді було проведено урочистий захід з відзначення Дня Соборності України.